Fatih Terim: Geç oldu ancak oldu

Ocak 13, 2021 by Yorum yapılmamış

Galatasaray, Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Tipi’nde deplasmanda karşılaştığı Yeni Malatyaspor’u penaltılarla geçerek çeyrek finale çıktı.

Maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim, hoş bir müsabaka olduğunu tabir ederek, “Seyredenler için çok hoş bir maç oldu temelinde. 90 dakika, gerisinde 15’erli uzatma, gerisinden 5’er penaltı derken isteyebileceğiniz bir maç yaşandı” dedi.

“GEÇ OLDU, GÜÇ OLDU LAKİN OLDU”

“Geç oldu bizim için, güç oldu açıkçası lakin oldu” diyerek Ziraat Türkiye Kupası’nda çeyrek finale kaldıkları için mutlu olduklarını belirten Terim, “Oyuncularımı tebrik ediyorum. Yeni Malatyaspor’u da Hamza hocayı da dayanılmaz çabalarından ötürü tebrik ediyorum. Oyunu güzelleştirdiler, neredeyse son dakikada çeşidi geçebilirlerdi lakin gol artı penaltılarla biz geçtik. Ancak dediğim üzere Hamza hocayı ve talebelerini kutluyorum” diye konuştu.


“BİZİM HARİCİMİZDE HERKES İÇERİDE ÇEKTİ”

Cuma günü rakiplerinin belirleneceğini anımsatan tecrübeli teknik adam, “Bizim haricimizde herkes içeride çekti, biz dışarıda çektik. Ne olursa olsun taraftarsız da olsa deplasman deplasman oluyor. Bu güç virajı da ağır günleri böylece atlamış olduk” tabirlerini kullandı.


“DERBİ İÇİN YARIN SABAHKİ İDMANI İPTAL EDEREK OYUNCULARA MÜSAADE VERDİK”

Hafta sonu oynanacak olan Beşiktaş derbisi ile ilgili sorulan soruya Fatih Terim, “Maça fizikî açınan kâfi mühlet var. Ancak bugün programda değişiklik yaptık. Bu kadar geç döneceğimizi kestirim etmedik. Yarın sabahki idmanı iptal ederek oyunculara müsaade verdik.

Perşembe gününe aldık idmanı. Ondan sonra pazara kadar muhakkak düzeye getirecek fizik departmanı. Cuma, cumartesi de taktik egzersizlerle pazara hazır olacağız” diye karşılık verdi.


Etiketler:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir