CNN muhabiri, koronavirüs haberi sırasında ağladı

Ocak 14, 2021 by Yorum yapılmamış

Koronavirüsün merkezi pozisyonunda bulunan ABD, salgın nedeniyle güç günler geçiriyor.

ABD’de son 24 saatte 4 bin 197 can kaybı ve 131 bin yeni olay kayıtlara geçti. Toplam hadise sayısının 23 milyonu geçtiği ülkede hayatını kaybedenlerin sayısı 390 bine yaklaştı.

CNN International muhabiri Sara Sidner, ölümcül virüsün yol açtığı tabloyla ilgili ülkedeki 10 farklı hastaneden haberler aktardı.

11 GÜN ORTAYLA KORONAVİRÜSE YENİLEN ÇİFT

Sidner, haberinde Kaliforniya’da annesini ve üvey babasını koronavirüs nedeniyle kaybeden Juliana Jimenez Sesma ile röportaj yaptı. Çiftin 11 gün ortayla hayatını kaybettiği belirtildi.

CANLI YAYINDA GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Salgının siyahi ve Latin kökenlileri “orantısız bir halde vurduğunu” aktaran Sidner, “Salgının yükünü alıyorlar ve bu insanların birden fazla günlük hayatlarımızı yaşamak için bel bağladığımız beşerler.” dedi.

Haberle ilgili manzaraların akabinde ekrana gelen Sidner’in, gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

“KABUL ETMESİ GÜÇ”

Konuşmakta zahmet çeken CNN muhabiri, “Bu ailelerin bundan sonra nasıl yaşamak zorunda olduklarını ve bugüne kadarki zahmetlerini görmek için geldiğim 10’uncu hastane. Kabul etmesi hakikaten güç.” diye konuştu.

“BU AİLELER BUNU YAŞAMAMALI”

Muhabirden sonra konuşan spiker Alisyn Camerota, “Hepimiz acılıyız. Hepimizin içinde olduğu ortak bir ıstırap bu.” tabirini kullandı.

Salgın karşısındaki çaresizliği lisana getiren muhabir ise “Birbirimize yaptığımızın şeyin oluru yok. Bu aileler bunu yaşamamalı.” biçiminde konuştu.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir