4 İzmir Büyükşehir Belediyesi çalışanı terörden gözaltında

Ocak 14, 2021 by Yorum yapılmamış

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı ile İzmir Terörle Çaba ve İstihbarat Şube Müdürlüğü takımlarınca yürütülen soruşturma kapsamında sol terör örgütleri MLKP, TKP/ML, DSİH ve bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik 12 vilayette eş vakitli operasyon düzenlendi.

Haklarında gözaltı kararı verilen 34’ü MLKP, 8’i DSİH, 1’i TKP/ML ve 8’i PKK üyesi 51 şüpheliden 48’i yapılan operasyon ile yakalandı.

4 İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇALIŞANI DA GÖZALTINDA

Ezilenlerin Sosyalist Partisi Genel Lideri Hasret Gümüştaş, İzmir eski Vilayet Liderleri Pınar Türk ile Kerim Altınmakas’ın da gözaltına alınanlar ortasında bulunduğu öğrenilirken, gözaltına alınanların 2’sinin avukat, 4’ünün İzmir Büyükşehir Belediye çalışanı olduğu öğrenildi.

ESP GENEL MERKEZİ’NDE ARAMA YAPILDI

Ayrıyeten, operasyon kapsamında MLKP terör örgütü ile irtibat ve iltisağı tespit edilen ESP (Ezilenlerin Sosyalist Partisi) Genel Merkezi, İzmir ve İstanbul Vilayet Binası ile İzmir Bayraklı İlçe Ofisi, ETHA (Etkin Haber Ajansı) İstanbul Vilayet Ofisi, BEKSAV (Bilim, Eğitim, Estetik, Kültür Sanat Araştırmaları Vakfı) İstanbul Vilayet Ofisinde arama yapıldı.


ÖRGÜTE İLİŞKİN DOKÜMAN ELE GEÇİRİLDİ

Aramalarda çok sayıda dijital malzeme, yasaklı yayın, örgüte ilişkin olduğu bedellendirilen doküman ve 50 Bin TL paraya el konuldu.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir