Karaman’da 2 saat ortayla tekrar açılan kahvehanede 24 kişi gözaltına alındı

Ocak 14, 2021 by Yorum yapılmamış

Karaman Asayiş Şubesi’ne bağlı Ahlak Ofis Amirliği takımları, Kirişçi Mahallesi Molla Fenari Caddesi’nde bir pasaj içindeki O.T.’ye ilişkin kahvehanenin, koronavirüs önlemleri kapsamında kapalı olması gerekirken açık olduğu bilgisini aldı.

Bunun üzerine kahvehaneye operasyon düzenleyen polis, içeride kumar oynadığı öne sürülen 15 kişiyi gözaltına alıp, polis merkezine götürdü. İş yerini de kapattı.

2 SAAT SONRA TEKRAR AÇTILAR

Polis merkezine götürülen şüpheliler hakkında yasal süreçler sürdüğü sırada yaklaşık 2 saat sonra gözaltına alınmayan diğer bir garson tarafından kahvehane yine açıldı.

Bunu öğrenen polis, yine operasyon düzenledi. İçeride kumar oynadığı öne sürülen 9 kişi daha gözaltına alındı.

PASAJ İÇİNDEKİ KORİDORA DA KUMAR OYNAMAK İÇİN KISIM YAPMIŞLAR

Polis, kahvehanede yaptığı araştırmada, iş yerinin art tarafından bir pasajın koridoruna açılan bir bilinmeyen kapının olduğunu belirledi.

Takımlar, kapıyı açıp koridora çıktığında ise kumar oynamak için sunta ve demir parmaklıklarla çevrili bir kısımla karşılaştı.

Birebir vakitte koridordan da muhtemel bir polis baskınında kaçabilmek için sokağa çıkan bir kapının olduğunu saptandı.

İş yerinde ise kumar oynayan bireylerin isimleri ve onlara ilişkin borçlarının bulunduğu bir defter ele geçirildi.

 

97 BİN 500 TL PARA CEZASI

Polis, gözaltına alınan 24 şahsa sokağa çıkma kısıtlamasını ve toplumsal arayı ihlalden toplam 97 bin 500 TL idari para cezası uyguladı.

Tıpkı vakitte şüpheliler hakkında ‘Bulaşıcı hastalıklara ait önlemlere karşıt davranma’ kabahatinden da isimli süreç başlattı.

Operasyonlar sırasında kahvehanede bulunmayan iş yeri sahibi O.T. hakkında da ‘Bulaşıcı hastalıklara ait önlemlere ters davranma’ ve ‘Kumar oynanması için yer ve imkan sağlama’ kabahatlerinden isimli süreç başlatılacağı öğrenildi.

Etiketler: , ,

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir