Mesut Özil’den memleketi Zonduldak’a spor kompleksi

Ocak 14, 2021 by Yorum yapılmamış

Arsenal forması giyen Türk asıllı futbolcu Mesut Özil’in imali için maddi takviyede bulunduğu ‘Mesut Özil Spor Kompleksi’ hizmete sunulmaya hazırlanıyor.

İçinde havuz, tenis kortu ve basketbol alanı bulunan ve ilçede birçok kısımda atletin yetiştirilmesinin hedeflendiği tesislerin büyük kısmı tamamlandı.

Orta transferde Mesut Özil’in Fenerbahçe ile 3,5 yıllık kontrat imzalayacağı istikametinde çıkan haberler, atletin memleketi Zonguldak’ın Devrek ilçesinde de heyecana neden oldu. Devrek Belediye Lideri Çetin Bozkurt, başarılı futbolcunun Türkiye’de oynamasının kendilerini keyifli edeceğini söyledi.

Tesis hakkında da bilgi veren Lider Bozkurt, spor kompleksinin ilçelerinde birçok branşta sportmen yetişmesine öncülük etmesini hedeflediklerini anlattı.

“MESUT ÖZİL BİZİM İÇİN BİR DEĞERDİR”

Bozkurt, “Mesut Özil bizim için bir pahadır. Kendisiyle irtibata geçtik. Avukat ve menajerleriyle oturduk ve durum değerlendirmesi yaptık. Sağ olsun katkıda bulanacaklarını söylediler. İş adamları ve müteahhitlerimiz ile birlikte bir çalışmaya girdik. Burayı toplam 7 dönüm alanda yarı olimpik yüzme havuzu, tenis kortları, basketbol alanı üzere çeşitli etkinlikler olacak biçimde tasarlıyoruz. Maksadımız öncelikle tesisin bitmesi. Havuzun da proje basamağı bitti. Onunla ilgili yakında çalışma başlayacak. Gelecek yıl burası eksiksiz bir tesis olarak Devrek ve bütün Zonguldak’ın hizmetine girecek. İsmi da natürel ki Mesut Özil Spor Tesisi olacak.” dedi.

Mesut Özil’in Devrek için bir paha olduğunu söz eden Lider Bozkurt, çocukların da futbolcuyu örnek aldığını kaydetti.

“MESUT ÖZİL DEVRE İÇİN ROL MODELDİR”

Özil’in Fenerbahçe’de futbol yaşantısını sürdürmesi durumunda çok memnun olacaklarını vurgulayan Bozkurt, şöyle konuştu:

“Devrek için rol modeldir Mesut Özil. Devrek’te sporda sanatta birçok rol modelimiz var. Gönül isterdi ki hepsi ismine bir şeyler yapalım. Mesut Özil’in Devrek için tanıtımının maddi kıymeti yok. Mesut, Devrekli olduğunu, Türk ve Müslüman olduğunu hiçbir vakit unutmadı. Kendisine müteşekkiriz. Yaşadığı topraklara borcu olduğunu düşünerek burada bir şeyler yapmaya çalışıyor. Biz de Devrek Belediyesi olarak katkılarımızı sunacağız. Onlarla birlikte en kısa müddette Devreklilerin hizmetine girecek.”Etiketler: , ,

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir