Nagelsmann: Daima olarak Sörloth’un bonservisinden bahsetmeyin

Ocak 16, 2021 by Yorum yapılmamış

RB Leipzig Teknik Yöneticisi Julian Nagelsmann, dönem başında transfer ettikleri Alexander Sörloth ve Hee-chan Hwang hakkında gelen tenkitlere karşılık verdi.

“ÖZEL BİR GOLCÜ”

Nagelsmann, “Sörloth’un potansiyeli ve dinamizmi var. Ayrıyeten, gol içgüdüleri çok güzel. Şu ana kadar oyunumuza adapte olmakta zahmet yaşadı. Daima olarak Sörloth için ödenen 20 milyon euroyu konuşmanın, gündeme getirmenin hiçbir manası yok. Sörloth’u bir şeyler görmeden transfer etmedik. Sörloth’un özel bir golcü olduğunu biliyoruz, bunu gördük.” dedi.

“YENİ FORVET ALMAYACAĞIZ”

Alman teknik adam, “Ocak ayında yeni forvet almayacağız. İki tane golcümüz var. Dönem başında Sörloth ve Hwang’ı aldık. İkisini de transfer ederken inancımız ve öngörülerimiz vardı. Her ikisi de kendini geliştirecek. Bu yalnızca biraz vakit alacak ve sabretmek gerekecek.” kelamlarıyla konuşmasını noktaladı.

Geçen dönem Trabzonspor’da çıktığı 49 resmi maçta 33 gol atıp 11 asist yapan Sörloth, 20 milyon euro bonservisle Leipzig’in yolunu tutmuştu. Sörloth, bu dönem 17 maçta 623 dakika müddet aldı ve 1’i lig 1’i Şampiyonlar Ligi olmak üzere 2 gol attı.

Etiketler: ,

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir